Agent de poliție din Huedin sancționat pentru oprire neregulamentară
Agent de poliție din Huedin sancționat pentru oprire neregulamentară
Un polițist din Huedin a fost amendat după ce a fost surprins parcând neregulamentar pe o stradă din oraș. Inspectoratul de Poliție s-a autosesizat după ce au fost publicate imagini cu incidentul.
Amenda aplicată agentului a fost de 330 de lei, iar acesta a primit și două puncte de penalizare. Într-o declarație oficială, conducerea Inspectoratului de Poliție Județean Cluj a informat că, pe data de 18 iulie, au fost efectuate verificări interne după ce imaginile cu incidentul au apărut în mediul public.
În urma acestor verificări, polițistul a fost sancționat contravențional pentru oprirea neregulamentară a autovehiculului pe strada Republicii din Huedin. Autoritățile au precizat că investigațiile interne continuă pentru a stabili dacă există o abatere disciplinară.