Doi falsi surdo-muți prinși în Cluj-Napoca în timp ce apelau la mila cetățenilor
Doi indivizi au fost capturați de jandarmerie în Cluj-Napoca, în timp ce încercau să obțină bani de la trecători, prezentându-se ca fiind surdo-muți. Aceștia utilizau o foaie A4 pe care era scris un mesaj care solicita donații pentru o așa-zisă asociație dedicată surdo-muților, persoanelor cu dizabilități și copiilor săraci.