Elev din Oradea în proces cu Ministerul Educației și Inspectoratul Școlar după rezultatele Bacalaureatului
Un elev din Oradea, pe nume Denis, a decis să acționeze în instanță Ministerul Educației și Inspectoratul Școlar, nemulțumit de nota obținută la Bacalaureat după contestații. Tânărul a susținut anul trecut examenul de maturitate și inițial a primit nota 9,45 la proba de matematică.