Gluma lui Emil Boc la congresul UDMR Cluj, primită cu rețineri
La congresul UDMR desfășurat vineri în Jucu, Emil Boc a încheiat discursul său cu o glumă politică: „Românii votează o dată la patru ani ca să știe UDMR-ul cu cine guvernează”. Momentul nu a stârnit râsete puternice în rândul participanților, în timp ce primarul Clujului a insistat pe alte teme importante.