Alin Tișe propune externalizarea totală a statului român cu un mesaj ironic
Președintele Consiliului Județean Cluj, Alin Tișe, a ironizat situația actuală din România, evidențiind nemulțumirile legate de birocrație și administrație. „Trăim vremuri moderne, aproape digitale, în care „statul” e vinovat de tot: de gropi, de birocrație, de nervi, de cozi și, uneori, chiar și de vremea proastă", a declarat Tișe, sugerând externalizarea completă a funcțiilor statului.