Marcel Ciolacu își dă demisia din funcția de președinte al PSD
Marcel Ciolacu a anunțat marți, 20 mai 2025, demisia sa din funcția de președinte al Partidului Social Democrat în cadrul unei ședințe a Consiliului Politic Național al partidului. Potrivit lui, a fost o alegere dificilă, dar necesară, pe care a făcut-o cu recunoștință față de susținătorii săi.